Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/header.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/header.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/meta.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/meta.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36
 Eft Saatleri Bankaların Eft Saatleri Ne Zaman


Eft Saatleri Bankaların Eft Saatleri Ne Zaman

Eft Saatleri Bankaların Eft Saatleri Ne Zaman
06 Ağustos 2019 Salı 23:02 tarihinde paylaşıldı.

Bu haberimizde bankaların eft saatleri ne zaman diye merak edenler için tüm bankaların eft gönderim saatlerini araştırdık.

   Son zamanların popüler transfer aracı olarak gösterilen Eft ile saniyeler içerisinde, paranızın başka bir banka hesabına geçmesini sağlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı, mobil şube, bankamatikler, çağrı merkezleri ve banka şubeleri üzerinden başka bir banka hesabına kolaylıkla para transfer edebilirsiniz. Günümüzde online bankacılık kanallarının sık kullanılması ile birlikte eft işlemi de merak konusu oldu. Eft nedir? Bankaların eft saatleri aynı mı? Günün hangi saatlerinde eft yapılır? Öncelikle para transferi yapabilmek için bankaların belirlemiş olduğu eft saatlerini dikkate almalısınız. Çünkü belirlenen saatler içerisinde yapılan işlemler hemen karşı hesaba aktarılır. Sizlere kolaylık sağlamak adına bütün bankaların eft işlem saatlerini araştırdık ve sayfamızda paylaşıyoruz. Bu saatlere dikkat ederek para transfer işleminizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 


BANKA EFT SAATLERİ 

Elektronik fon transferi olarak bilinen eft, bir banka hesabından başka bir banka hesabına Türk Lirası cinsinden yapılan para transferidir. 1992 yılında hayatımıza giren bu sistem, oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Her bankanın eft işlemi için belirlediği saat farklıdır. Eft işlemi haftanın 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Hafta sonları, resmi tatiller, dini bayramlar ve belirlenen saat dışında yapmış olduğunuz işlemler, bir sonraki mesai saati içerisinde onaylanır ve karşı hesaba yatırılır. Bu yüzden, aşağıdaki bankaların eft saatlerine dikkat ederek işleminizi gerçekleştirmenizi öneririz. 


BANKA

EFT SAATİ

Ziraat Bankası

08.30 / 17.00

Halkbank

08.00 / 16.30

Vakıfbank

09.00 / 17.15

Akbank

09.00 / 17.15

Anadolubank

08.00 / 17.00

Fibabanka

09.00 / 17.00

Şekerbank

09.99 / 17.20

Turkish Bank

08.00 / 16.00

Türkiye İş Bankası

08.30 / 17.00

Yapı Kredi

09.00 / 16.00

Alternatifbank

08.00 / 17.15

Burgan Bank

09.00 / 16.30

Denizbank

08.30 / 17.00

HSBC

08.30 / 17.00

ICBC

08.30 / 17.00

ING

09.00 / 17.15

Odea Bank

09.00 / 17.00

Qnb Finansbank

09.00 / 17.15

Garanti Bankası

09.00 / 17.15
Ülkemizde Türk Lirası cinsinden 2 şekilde para transferi gerçekleştirilir. Bunlardan biri yukarıda bahsetmiş olduğumuz Eft, bir diğeri ise havale işlemidir. Günümüzde bilinen en klasik para transfer yöntemi havaledir. Lakin, eft işlemi havale işlemine göre daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yukarıda belirtilen saatleri dikkate alarak eft işleminizi banka şubeleri ve online kanallar dahil her türlü platformdan gerçekleştirebilirsiniz. 


Havale Nedir?

Aynı banka hesapları arasında, Türk Lirası cinsinden yapılan para transfer işlemine havale denir. Havale işlemi 7/24 yapılabilir.  Aynı banka üzerinden yapıldığı için hafta sonları da işlem gerçekleştirebilirsiniz. 


Hafta Sonu ve Resmi Tatillerde Eft Yapılır Mı?

Havale işlemi 7 gün 24 saat gerçekleştirilebiliyorken, Eft işlemi 5 iş günü içerisinde ve belirlenen saatler arasında yapılmaktadır. Eft işlemi iki farklı banka arasında gerçekleştirildiği için hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlarda yapılamaz. Belirtilen günler içerisinde yaptığınız eft işlemi, bir sonraki mesai saati içerisinde gerçekleştirilir. Bu durum size vakit kaybettireceğinden, eft saatleri konusunda bilgi sahibi olmakta fayda var. 


Geç Eft Nedir, Kaça Kadar Yapılır? 

Yukarıda görmüş olduğunuz bankalar mesai saatleri içerisinde eft işlemi gerçekleştirmektedir. Lakin bankalar belirli bir süre, belirledikleri saat dışında da eft işlemi yapılmasına olanak sağlar. Bu duruma ‘geç eft’ denmektedir. Her bankanın eft saati farklı olsa da geç eft saati genellikle her bankada 16.00 / 17.30 arasındadır. Geç eft işlemi için banka ekstra ücret alabilmektedir. 

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası hesabınızdan EFT yapmak istiyorsanız, siz de saat 09:00 ile 17:00 arasında eft işlemini yapabilirsiniz. Saat 16:30'dan sonra Ziraat Bankası "geç eft" adı altında ekstradan komisyon ücreti almaktadır. Bu saatten önce eftnizi yapmaya dikkat ediniz. Ziraat Bankası internet ve mobil şubeden yapılan eft işlemlerinde 4.50 TL komisyon ücreti almaktadır. Banka gişesinden yapılan eft'lerde asgari 55 TL, azami 500 TL eft ücreti alınacaktır. Siz de haftaiçi mesai günlerinde saat 09.00 itibariyle eft işlemlerinizi yaparak paranızı gönderebilirsiniz.

 

Akbank Eft Saatleri

Akbank hesabınızdan para transferi yapmak istiyorsanız havale işlemini 7/24, eft işlemini ise 09:00 - 16:30 arasında yapabilirsiniz. Ayrıca saat 16:30'dan sonra 17:15'e kadar "geç eft" işlemi ile de eft ile para yollayabilirsiniz. Akbank şubesinden yapılan EFT işleminde asgari 75 TL, azami 750 TL işlem ücreti alınıyorken, Akbank internet şubesi (https://www.akbank.com) veya mobil şubeden yapılacak eft işleminde ise 6.75 TL komisyon alınmaktadır.

 

Garanti Eft Saatleri

Garanti Bankası eft saatleri 09:00 - 17:15 arasında yapılabilir. Garanti'de havale işlemlerini 24 saat yapabilirsiniz. Garanti'de eft günlük bireysel gönderim üst limiti 250.000 TL'dir. Garanti ATM'lerinden yapılan EFT'lerde asgari 18 TL, azami 20 TL eft ücreti alınıyorken, Garanti internet şubesi yada mobil şubeden yapılan para transferinde 6.75 TL komisyon ücreti alınmaktadır. İnternet şubeden yapılan geç eft'lerde ise 9.75 TL işlem ücreti alınacaktır.

 

TEB Eft Saatleri

2019 yılında TEB hesabınızdan farklı bir banka şubesine para yollamak için eft'yi kullanacaksanız, 09:00 - 17:15 saatleri arasında yapabilirsiniz.

 • Teb internet/mobil eft ücreti: 5.4 TL
 • Cepteteb geç eft ücreti: 7.5 TL

 

Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank aracılığıyla yapacağınız eft işlemlerini saat 09:00 - 17:15 arasında yapabilirsiniz. Saat 16:44'den sonra yapılacak eft'ler için "geç eft" ücreti uygulanacaktır.

 • Vakıfbank internet/mobil eft ücreti: 6.75 TL
 • Vakıfbank internet/mobil geç eft ücreti: 9.50 TL

 

İNG Bank Eft Saatleri

İNG'den eft yapmak istiyorsanız siz de saat 09:00 - 17:15 saatleri arasında eft yapabilirsiniz.

 • İNG mobil/internet eft ücreti: 6.75 TL

 

İş Bankası Eft Saatleri

Türkiye İş Bankası'nda saat 08:30 - 17:00 arasında eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bireysel hesaplarda günlük eft limiti 100.000 TL olarak uygulanmaktadır. İş Bankası şubesine giderek daha yüksek komisyon ücreti ödemek yerine siz de İş Bankası'nın internet şubesi (https://www.isbank.com.tr/)veya mobil şubesini kullanabilir ve daha uygun komisyon ile eft işleminizi yapabilirsiniz.

 • İş Bankası internet/mobil eft ücreti: 6.5 TL
 • Geç eft: 9.5 TL
 • Şubeden eft ücreti: 70 TL - 650 TL arasında
 • ATM'den yapılacak eft ücreti: 16 TL

 

Kuveyt Türk Eft Saatleri

Katılım bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Kuveyt Türk'te eft ile para yollamak için siz de saat 09:00 ile 17:20 arasında yapabilirsiniz. Kuveyt Türk'ün en büyük özelliği ise eft ve havale işlemlerini internet şubesinden veya mobil şubeden yaparsanız ücret ödemiyorsunuz.

 • Kuveyt Türk internet şube eft ücreti: Ücretsiz
 • Kuveyt Türk mobil şube eft ücreti: Ücretsiz


Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Bankanın eft saatleri içerisinde yaptığınız transferler, bir yoğunluk yoksa 5 – 10 dakika gibi kısa bir sürede karşı hesaba yatırılır. Bankadaki yoğunluk veya yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle bu süre, 30 dakika ve daha uzun süreleri bulabilmektedir. Belirlenen saat içerisinde işlem yapmaya dikkat ederek, vakit kazanabilirsiniz.


Etiket: Eft SaatleriBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/right.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36

  Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/right.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36
  

  Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/footer.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36

  Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/_themes/awebcozum/_themes/awebcozum/footer.tpl) is not within the allowed path(s): (/home/kredika7:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/kredika7/mersindehaber.com/_php_sistem/libraries/smarty/sysplugins/smarty_internal_get_include_path.php on line 36
  
  2021 © Mersin Haber, Tarsus Haber ve Son dakika haberler için Mersindehaber.com